O nas

DRUGI WIEK to jest początek,
DRUGI WIEK to jest majątek
DRUGI WIEK – to dobry czas
DRUGI WIEK- jest siła w nas….

Historia drugiego wieku

Tak brzmią słowa hymnu Lubelskiego Uniwersytetu Drugiego Wieku napisane przez jedną z nas, a my zgodnie z tym przesłaniem staramy się wydobywać z naszych Uczestników ich ogromny potencjał po to, by mogli rozwijać w pełni swoje talenty, zdobywać nową wiedzę, uczyć się języków.
To, że się starzejemy nie oznacza przecież, że mamy przestać korzystać z życia, a wprost przeciwnie, więcej czasu możemy poświęcić na swoje hobby, zachować ciekawość świata i ludzi smakować życie i brać aktywny udział w kształtowaniu otaczającej nas rzeczywistości.
Nasza oferta programowa realizowana jest w zakresie edukacji, integracji społecznej i rekreacji oraz aktywności w dziedzinie kultury .Jesteśmy dumni z tego, że dzięki życzliwości i wsparciu Dyrekcji Domu Kultury LSM udało nam się wspólnie stworzyć miejsce, którym wszyscy czują się dobrze i w przyjaznej atmosferze zdobywają nową wiedzę i umiejętności, a dzięki temu niknie stres wywołany poczuciem zagubienia we wciąż zmieniającym się świecie nowych technologii, gąszczu nowych przepisów. Staramy się przekonać naszych Uczestników, że prawdziwym eliksirem młodości jest aktywność osobista i społeczna i że nikt nie jest za stary na marzenia, tak jak marzenia nigdy się nie starzeją.
Wraz z naszymi Klubowiczami organizujemy wspólne wyprawy do muzeów, galerii ,bibliotek i teatrów, organizujemy plenery i wystawy poplenerowe, chodzimy na spacery wspólnie odkrywając Lublin, rozmawiamy „przy kawie o sprawie.” Ćwiczymy umysł ucząc się języków w przekonaniu, że znając języki, a zwłaszcza język angielski, wszędzie będziemy się czuć jak w domu. Staramy się utrzymywać w dobrej formie ciało poprzez terapię tańcem, ćwiczenia kręgosłupa, ćwiczenia pod kierunkiem trenera na świeżym powietrzu .Wspólne ćwiczenia dopingują do aktywności, utrwalają dobre nawyki, integrują grupę i korzystnie wpływają na poprawę nastroju, po prostu w zespole można łatwiej i efektywniej realizować swoje cele.
Każdy ma w życiu taki moment, kiedy musi zamknąć pewien etap, ale nie po to, żeby siedzieć, a po to, żeby iść dalej, żeby sięgnąć wyżej, żeby zrobić więcej dla siebie i dla innych…
Często w pogoni za sukcesem zawodowym lub pełnią rodzinnego szczęścia pozostawiliśmy gdzieś na boku swoje pasje i marzenia i pomimo wielu osiągnięć mamy teraz nieodparte wrażenie, że coś w życiu przegapiliśmy, że dzień stał się podobny do dnia, a rutyna zabiła kreatywność.

Podążaj więc z nami za swoimi marzeniami! ZAPRASZAMY! w imieniu Zarządu Halina Kobylarz - prezes LUDW

Galeria zdjęć